Виховна діяльність

З метою підвищення загальної гуманітарної культури та формування загальнолюдських духовних цінностей у майбутніх працівників ДСНС, колектив кафедри соціальних і гуманітарних дисциплін активно здійснює виховну роботу з курсантами та студентами університету, що реалізується в різноманітних позанавчальних заходах.

Добрими традиціями на кафедрі є:

  • організація для курсантів і студентів екскурсій до історико-культурних музеїв, театрів, бібліотек тощо;
  • проведення круглих столів з курсантами й студентами з метою обговорення питань із історії України та історії української культури;

 

Засідання Круглого столу кафедри соціальних і гуманітарних дисциплін «Політика гендерної рівності та її реалізація в суспільстві»

Кафедра соціальних і гуманітарних дисциплін 3 березня 2021 року провела чергове засідання постійно діючого Круглого столу з участю здобувачів вищої освіти. Такі заходи утворили на сьогодні своєрідну традицію колективу викладачів-гуманітаріїв щодо виховання й просвіти молодих в тих питаннях, якими і ми, досвідчені фахівці, й молодь опікуємось упродовж життя. Це питання моралі та соціальних стереотипів, нових суспільних тенденцій та усталених норм. У даному випадку основою заходу кафедри стала гендерна проблематика та її осмислення в молодіжному середовищі, реалізація політики щодо рівних прав чоловіків і жінок, а також соціально-державна специфіка установок, які формуються інституціями суспільства у молодих поколінь. Уніфікація та рівність, повага до жінки та знецінення її жіночності, величезна цінність місії жінки в сім’ї та її трансформація в умовах інформаційного суспільства – все це насправді складні дилеми, які з достатньою сміливістю, розсудливістю та небайдужістю підіймали зовсім юні люди, першокурсниці та першокурсники.

Засідання круглого столу кафедри соціальних і гуманітарних дисціплін за темою «Політика гендерної рівності та її реалізація в суспільстві»

Захід проведений силами студентів психологів та екологів. На засіданні зроблені доповіді про шлюб як інститут суспільства (Дарина Половенко), про походження та значення свята 8 Березня (Марія Коваль), щодо суті шлюбу та сім’ї (Ангеліна Тарасенко), майнові відносини у шлюбі (Влада Подгузова), мотиви укладення шлюбу (Ольга Гарашко), категорія гендеру та її значення (Віталіна Запорожець). Теми доповідей та озвучені положення викликали у присутніх емоційний відгук, породжували роздуми та дискусії.

 

 

 

 

під керівництвом доцента кафедри СіГД С.А. Карікова студенти соціально-психологічного факультету ознайомилися із експонатами Харківського художнього музею

викладачі та студенти Національного університету цивільного захисту України прийняли участь у роботі круглого столу

Державно-правове інформування на тему «Голодомор 1932-1933 рр. в Україні» (2016 р.)

  • проведення екскурсій із студентами та гостями НУЦЗУ з метою ознайомлення їх з історією Харкова;
  • організація та проведення виховної й профорієнтаційної роботи з учнями шкіл м. Харкова та Харківської області.

Проведення виховної й профорієнтаційної роботи

Доцент Хорошев з випускниками-магістрами ОП

Викладачем кафедри СіГД Поляковою О.О. для судентів другого курсу СПФ було організоване відвідування виставки із шокуючою назвою «Психіатрія: індустрія смерті».

Експозиція складалася з трьох частин: перша – стенди з іллюстраціями знущань над психічно хворими людьми та описом дослідів над ними, друга частина – фільм по історію розвитку психіатрії, третя – сюжет про ставлення до проблеми психічно хворих людей в Україні.

Враження від побаченого виявилися неоднозначними, оскільки значний історичний досвід у сфері психіатрії був представлений однобічно. Практики лікування психічно хворих змальовані як безкінечні знущання над нещасними, що не мали жодних позитивних наукових результатів.

Проте пізнавальний інтерес майбутніх фахівців у сфері екстремальної психології був задоволений, тема для роздумів – отримана.

   

 

Доцент Хорошев ознайомив з історичними пам'ятками міста Харкова студентів із Азербайджану

 

Контакти

Поштова адреса:
61023, м. Харків,
вул. Чернишевська, 94,
Соціально-психологічний факультет
Телефони:
(057) 707-34-60
(093) 312-35-40