Виховна діяльність

З метою підвищення загальної гуманітарної культури та формування загальнолюдських духовних цінностей у майбутніх працівників ДСНС, колектив кафедри соціальних і гуманітарних дисциплін активно здійснює виховну роботу з курсантами та студентами університету, що реалізується в різноманітних позанавчальних заходах.

Добрими традиціями на кафедрі є:

  • організація для курсантів і студентів екскурсій до історико-культурних музеїв, театрів, бібліотек тощо;
  • проведення круглих столів з курсантами й студентами з метою обговорення питань із історії України та історії української культури;

 

2 грудня 2021 року завідувач кафедри Соціальних і гуманітарних дисциплін, доктор історичних наук Михайло Харламов, став учасником інтерактивної дискусії за результатами дослідження «Розуміння маскулінності та гендерної рівності в секторі безпеки України». Цей захід став частиною тижневого марафону, який присвячений гендерним питанням, і відбувся за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та підтримки ООН Жінки в Україні.

Круглий стіл за темою «Україна без барєрів».

26 листопада 2021 року кафедрою соціальних і гуманітарних дисциплін соціально-психологічного факультету НУЦЗ України в рамках заходів НУЦЗ України з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні , а також в межах щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» було проведено круглий стіл за темою «Україна без бар’єрів».

В роботі круглого столу взяли участь студенти, курсанти та викладачі нашого закладу вищої освіти. В процесі роботи круглого столу було піднято та обговорено низку важливих питань створення безбар’єрного розвитку в Україні та світі, розглянуто проблеми запобігання насильству в Україні. Із цікавими та змістовними доповідями виступили: студентка соціально-психологічного факультету Половенко Д.В. з темою «Нелегальна міграція як різновид тероризму», курсанти 2 курсу факультету пожежної безпеки Конопліч О.О. з темою «Проблеми психологічного насильства над людьми з інвалідністю та їх доступ до безбар’єрного розвитку», Оровець О.О. з темою «Боротьба з проблемами доступу до мережі Інтернет в українських селах та боротьба з насильством між учнями» та інші.

В ході обговорення було розглянуті різноманітні проблеми безбар’єрного розвитку різних сфер українського суспільства, засуджено будь які прояви насильства в нашій державі. Захід викликав неабияку увагу та зацікавленість серед учасників круглого столу, виникали жваві дискусії та обговорення. Головним лейтмотивом заходу стало визнання подальшої необхідності безбар’єрного розвитку українського суспільства та засудження будь яких проявів та форм насильства в нашому житті. 

 

Засідання Круглого столу кафедри соціальних і гуманітарних дисциплін «Політика гендерної рівності та її реалізація в суспільстві»

Кафедра соціальних і гуманітарних дисциплін 3 березня 2021 року провела чергове засідання постійно діючого Круглого столу з участю здобувачів вищої освіти. Такі заходи утворили на сьогодні своєрідну традицію колективу викладачів-гуманітаріїв щодо виховання й просвіти молодих в тих питаннях, якими і ми, досвідчені фахівці, й молодь опікуємось упродовж життя. Це питання моралі та соціальних стереотипів, нових суспільних тенденцій та усталених норм. У даному випадку основою заходу кафедри стала гендерна проблематика та її осмислення в молодіжному середовищі, реалізація політики щодо рівних прав чоловіків і жінок, а також соціально-державна специфіка установок, які формуються інституціями суспільства у молодих поколінь. Уніфікація та рівність, повага до жінки та знецінення її жіночності, величезна цінність місії жінки в сім’ї та її трансформація в умовах інформаційного суспільства – все це насправді складні дилеми, які з достатньою сміливістю, розсудливістю та небайдужістю підіймали зовсім юні люди, першокурсниці та першокурсники.

Засідання круглого столу кафедри соціальних і гуманітарних дисціплін за темою «Політика гендерної рівності та її реалізація в суспільстві»

Захід проведений силами студентів психологів та екологів. На засіданні зроблені доповіді про шлюб як інститут суспільства (Дарина Половенко), про походження та значення свята 8 Березня (Марія Коваль), щодо суті шлюбу та сім’ї (Ангеліна Тарасенко), майнові відносини у шлюбі (Влада Подгузова), мотиви укладення шлюбу (Ольга Гарашко), категорія гендеру та її значення (Віталіна Запорожець). Теми доповідей та озвучені положення викликали у присутніх емоційний відгук, породжували роздуми та дискусії.

 

 

 

 

під керівництвом доцента кафедри СіГД С.А. Карікова студенти соціально-психологічного факультету ознайомилися із експонатами Харківського художнього музею

викладачі та студенти Національного університету цивільного захисту України прийняли участь у роботі круглого столу

Державно-правове інформування на тему «Голодомор 1932-1933 рр. в Україні» (2016 р.)

  • проведення екскурсій із студентами та гостями НУЦЗУ з метою ознайомлення їх з історією Харкова;
  • організація та проведення виховної й профорієнтаційної роботи з учнями шкіл м. Харкова та Харківської області.

Проведення виховної й профорієнтаційної роботи

Доцент Хорошев з випускниками-магістрами ОП

Викладачем кафедри СіГД Поляковою О.О. для судентів другого курсу СПФ було організоване відвідування виставки із шокуючою назвою «Психіатрія: індустрія смерті».

Експозиція складалася з трьох частин: перша – стенди з іллюстраціями знущань над психічно хворими людьми та описом дослідів над ними, друга частина – фільм по історію розвитку психіатрії, третя – сюжет про ставлення до проблеми психічно хворих людей в Україні.

Враження від побаченого виявилися неоднозначними, оскільки значний історичний досвід у сфері психіатрії був представлений однобічно. Практики лікування психічно хворих змальовані як безкінечні знущання над нещасними, що не мали жодних позитивних наукових результатів.

Проте пізнавальний інтерес майбутніх фахівців у сфері екстремальної психології був задоволений, тема для роздумів – отримана.

   

 

Доцент Хорошев ознайомив з історичними пам'ятками міста Харкова студентів із Азербайджану

 

Контакти

Поштова адреса:
61023, м. Харків,
вул. Чернишевська, 94,
Соціально-психологічний факультет
Телефони:
(057) 707-34-60
(063) 164-17-96
(050) 997-92-66
(067) 475-56-97