Фахівці НУЦЗ України взяли участь в навчальних зборах психологів ДСНС

27-29 вересня 2023 року начальник соціально-психологічного факультету Олексій Косолапов, головний науковий співробітник навчально-наукової лабораторії екстремальної та кризової психології науково-дослідного центру Олександр Тімченко та провідний науковий співробітник навчально-наукової лабораторії екстремальної та кризової психології науково-дослідного центру Діана Похілько взяли участь в навчальних зборах служби психологічного забезпечення ДСНС.

Фахівці НУЦЗ України підійняли питання щодо проблем, які виникнуть з психологічним здоров’ям рятувальників, запропонували шляхи покращення психологічного супроводу для забезпечення необхідної профілактики виникнення психічних розладів, провели майстер-клас психологічної роботи з постраждалими від війни дітьми.

Також в ході роботи навчальних зборів фахівцями усіх закладів освіти ДСНС (Національного університету цивільного захисту України, Черкаського інституту пожежної безпеки імені героїв Чорнобиля НУЦЗ України та Львівського державного університету безпеки життєдіяльності) була розроблена та запропонована нова концепція психологічного супроводу, яка максимально спрямована на профілактику виникнення психічних розладів та реабілітацію особового складу служби ЦЗ від негативних наслідків роботи в ризиконебезпечних умовах.