Участь працівника кафедри ПДОУ у практичній діяльності відділу психологічного забезпечення та соціально-гуманітарної роботи

З метою ознайомлення з досвідом виконання завдань практичним підрозділом психологічної служби ДСНС України доцент кафедри психології діяльності в особливих умовах Валерій Боснюк взяв участь у діяльності відділу психологічного забезпечення та соціально-гуманітарної роботи центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС у Черкаській області.
Під час перебування в підрозділі була проведена наступна робота: ознайомився із штатною структурою підрозділу психологічного забезпечення ГУ ДСНС України у Черкаській області, функціональними обов’язками психологів ДСНС та нормами службового навантаження; ознайомився із особливостями психологічного забезпечення професійної діяльності підрозділів ГУ ДСНС України у Черкаській області; вивчив досвід організації та надання екстреної психологічної допомоги постраждалому населенню на території Черкаської області під час воєнних дій; налагодив співпрацю кафедри із підрозділом психологічного забезпечення ГУ ДСНС України у Черкаській області; продемонстрував наукові здобутки кафедри у сфері психологічного забезпечення професійної діяльності персоналу ДСНС України та психологічного захисту населення; надавав наукові, консультаційні, експертні та інші види послуг, напрям яких відповідає науковим напрямкам діяльності кафедри; прийняв участь у якості спостерігача під час здійснення заходів із психологічного забезпечення професійної діяльності персоналу ГУ ДСНС України у Черкаській області.
Отриманий досвід в подальшому планується впровадити в навчальний процес при підготовці кваліфікованих фахівців сфери цивільного захисту.
 
 
 
 
 
 
 

Ментальне здоров’я персоналу Державної служби України з надзвичайних ситуацій в полі зору екстремальних психологів

15 грудня у м. Полтава відбувся круглий стіл з теми «Супервізійна підтримка ментального здоров’я персоналу ДСНС». Захід було організовано за сприяння ПРООН в Україні в межах проєкту «EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні» за фінансової підтримки ЄС.
Національний університет цивільного захисту України на заході представила начальниця кафедри психології діяльності в особливих умовах доктор психологічних наук, професор Наталія Оніщенко. Метою заходу стало обговорення програми відновлювального періоду для психологів ДСНС зокрема та для працівників рятувальних підрозділів ДСНС взагалі.
На початку заходу до присутніх звернулися представники ПРООН в Україні, керівник психологічної служби ДСНС Анатолій Сичевський та тимчасово виконуючий обов'язки начальника ГУ ДСНС України у Полтавській області Дмитро Бескостий.
Під час проведення круглого столу працівники психологічних служб Полтавської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Дніпропетровської, Миколаївської, Запорізької, Херсонської, Донецької та Одеської областей поділилися досвідом надання психологічної допомоги постраждалому населенню та персоналу ДСНС.
Психологи відпрацювали проєкт програми психологічного відновлення персоналу ДСНС під керівництвом Марини Малиновської, психотерапевтки, супервізорки, співголови ГО «Інститут психосоматики і травматерапії» та начальниці кафедри психології діяльності в особливих умовах НУЦЗ України Наталії Оніщенко.
Захід проведено відповідно до завдань Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», що створена за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Обмінялися досвідом у сфері реабілітації постраждалих та презентували навчальний посібник: фахівці НУЦЗ України взяли участь у роботі круглого столу «Особливості психологічної та психофізичної реабілітації під час воєнного стану»

14 грудня 2023 року фахівці навчально-наукової лабораторії екстремальної та кризової психології науково-дослідного центру сумісно з соціально-психологічним факультетом, БО «Благодійний фонд «Харків з тобою» та видавцем Андрієм Пановим провели науково-практичний круглий стіл з теми «Особливості психологічної та психофізичної реабілітації під час воєнного стану».
Під час роботи форуму академічна спільнота мала можливість обмінятися досвідом діяльності у сфері реабілітації постраждалих та представників силових відомств під час воєнного стану, а також обговорити спільні плани діяльності на наступний рік.
Крім того, авторський колектив навчально-наукової лабораторії екстремальної та кризової психології науково-дослідного центру Національного університету цивільного захисту України презентував навчальний посібник «Основи психореабілітації (в схемах та таблицях)».
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Комментировать
 
 
Поделиться
 
 

Говорімо про важливе. Кафедра мовної підготовки провела заходи проти насильства

Кафедра мовної підготовки провела п’ять заходів у рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства». Усі вони були інтегровані в навчальних процес здобувачів вищої освіти, тож пройшли з подвійною користю.
До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом пройшли три дискусійні клуби. Професор кафедри Ірина Богданова провела інтерактивну сесію «питання – відповідь», поєднавши відкриту розмову про чутливу тему з розвитком комунікативних навичок. Доцент кафедри Ольга Литвиненко організувала перегляд тематичного відео з його подальшим обговоренням.
Про проблему поширення захворювання на СНІД в Україні та інших країнах говорили й на занятті старшого викладача Ольги Рижченко. Захід відбувався англійською мовою, як і дискусійний клуб до Міжнародного дня прав людини від викладача кафедри Лариси Тороповської.
Завідувач кафедри Олена Лептуга запропонувала відкриту зустріч «Не допускаймо мову ворожнечі!» про спілкування з людьми, що належать до вразливої категорії.
На жаль, ці тема не перестають бути актуальними, а наразі ще більш болісними через війну.
 
 

Більше статей...

 

Контакти

Поштова адреса:
61023, м. Харків,
вул. Чернишевська, 94,
Соціально-психологічний факультет
Телефони:
(057) 707-34-60
(063) 164-17-96
(050) 997-92-66
(067) 475-56-97